Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Przyrząd zjazdowy Sirius Skylotec

Producent: Skylotec
  • 1179,99 zł 1049,90
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Przyrząd zjazdowy Sirius Skylotec

Skylotec

Sirius firmy Skylotec to nowa propozycja niemieckiego producenta w segmencie przemysłowych przyrządów zjazdowych, którą wyposażono w szereg udogodnień. Sirius jest rozwiązaniem wszechstronnym, trwałym i przyjaznym nawet dla początkujących użytkowników. Przyrząd dostkonale spisze się podczas prac na wysokości, prac z zakresu technik dostępu linowego, w arborystyce, a także ratownictwie.

Korpus urządzenia Sirius został wykonany z wysokiej jakości aluminium i stali. Dzięki temu przyrząd jest odporny na uszkodzenia, zużycie, a także łatwy w konserwacji, co szczególnie docenimy w “brudnych” pracach. Uwagę przykuwa staranne profilowanie, obłe krawędzie oraz czytelne piktogramy umieszczone w newralgicznych miejscach, ułatwiające prawidłowe użytkowanie. Okładki przyrządu, podobnie jak w urządzeniu D4 ISC otwieramy za pomocą specjalnego przycisku. Podczas tej operacji Sirius może być cały czas wpięty w punkt B uprzęży, co ogranicza ryzyko jego utraty wskutek upuszczenia.

Nowa zjazdówka Skyloteca wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma detalami, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze bezpieczeństwo podczas pracy. Pierwsze na co można zwrócić uwagę, to wymuszany konstrukcją prawidłowy sposób wpinania liny, ograniczający ryzyko popełnienia błędu. Kolejny wyróżniający Siriusa detal to specjalna blokada profilowanej, automatycznej rączki, którą musimy wcisnąć, aby móc zjeżdżać. Rozwiązanie jest wygodne, ponieważ przyrząd nie musi być każdorazowo zabezpieczany, wymaga jednak wyrobienia odpowiedniego nawyku. W przyrząd wbudowano skuteczny system antypaniczny blokujący urządzenie w przypadku zbyt dynamicznego zjazdu bądź gwałtownego przegięcia rękojeści. Ten detal docenią zwłaszcza poczatkujący alpiniści.

Sirius Skylotec jest urządzeniem bardzo wszechstronnym. Oprócz zjazdów, możemy go z powodzeniem wykorzystać do podchodzenia krótkich odcinków po linie (sprzyja temu ułożenie przyrządku pozwalające na łatwe wybieranie), a także w ratownictwie i układach transportowych. Jeśli chodzi o to ostatnie zastosowanie, Siriusa wyróżnia dodatkowy punkt wpinania, umieszczony w górnej części korpusu. Pozwala on na dopięcie bloczka i prawidłowe ustawienie przyrządu w układach. Rękojeść również zaopatrzono w otwór, co pozwala na dowiązanie do niej repa i operowanie urządzeniem z dystansu. Unikatową cechą Siriusa jest również konstrukcja wewnętrznych krzywek, pozwalająca na zwożenie za sobą poszkodowanego bez konieczności korzystania z dodatkowego hamulca z karabinka.

Waga: 510 g

Zakres lin: 10,5 – 12 mm

Obciążenie maksymalne: 250 kg

Maksymalna liczba użytkowników: 2 osoby

Certyfikaty: EN 12481-C, EN 341:2011/2A, ANSI Z359.4:2013

Parametry

Zastosowanie: prace na wysokości

Materiał: aluminium, stal

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij