Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w dziale Polityka Prywatności.

OK

Rolka zjazdowa z hamulcem NEW STOP D009 Petzl

Producent: Petzl
  • 635,00 zł 569,00
  • Dostępny
  • Dodaj do przechowalni Darmowa dostawa już od 549zł.

Rolka zjazdowa z hamulcem NEW STOP D009 Petzl

Petzl

NEW STOP firmy Petzl to odświeżona wersja lubianej rolki zjazdowej z integralnym hamulcem. NEW STOP stanowi doskonałe narzędzie do poruszania się w ciasnych przestrzeniach takich jak jaskinie, szachty komunikacyjne i tym podobne. Pozwala na skuteczną kontrolę prędkości zjazdu na linach pojedynczych. Przyrząd docenią wspinacze jaskiniowi, a także ratownicy.

Rolka NEW STOP została wykonana z odpornych na zużycie stopów lekkich oraz stali nierdzewnej. Ruchome aluminiowe okładki umożliwiają łatwe wpinanie przyrządu w linę, a liczne piktogramy upraszczają znacznie całą operację. Rolka została zaopatrzona w skuteczny hamulec w formie przeprojektowanej rączki. Starsza wersja działała na zasadzie nacisku, obecna umożliwia wydawanie liny poprzez odciąganie uchwytu z tworzywa sztucznego, podobnie jak w przypadku GriGri. Pozwoliło to na radykalną poprawę ergonomii oraz wygody pracy. Po zwolnieniu uchwytu przyrząd natychmiast się blokuje, jednak w przypadku wykonywania operacji w zwisie, warto zabezpieczyć go dodatkowo węzłem flagowym. Szybkość zjazdu kontrolujemy podobnie jak w przypadku poprzedników, za pomocą zmiany siły uchwytu na linie wychodzącej z przyrządu. NEW STOP nie posiada ząbków dzięki czemu jego stosowanie nie wpływa negatywnie na żywotność naszego ekwipunku tekstylnego, a dzięki wykonaniu powierzchni ciernych ze stali nierdzewnej, również sam przyrząd oferuje znaczną odporność na zużycie. Uwagę zwraca specjalna sprężynowa zapadka w dolnej części okładek. Dzięki niej możemy wypinać przyrząd z liny, nie wypinając przyrządu z uprzęży co potencjalnie może skutkować jego upuszczeniem. Konstrukcja rolki pozwala także na wykorzystanie jej podczas podchodzenia do góry we współpracy z płanietą. Płynna praca liny jest w takich przypadkach znacznym ułatwieniem. Wszystkie powyższe detale sprawiają, że nowa rolka STOP stanowi nadzwyczaj wygodne i jednocześnie niezwykle bezpieczne narzędzie do wykonywania zjazdów w ciasnych przestrzeniach.

Rolka NEW STOP Petzl doskonale sprawdza się we współpracy z karabinkiem Freino Z Twist Lock Petzl. Taki sposób łączenia przyrządu dodatkowo zabezpiecza go przed utratą w trakcie przepinania, a także umożliwia niezwykle precyzyjną kontrolę nad przesuwem liny podczas zjazdu.

Zakres średnic lin pojedynczych: od 8,5 do 11 mm

Certyfikaty: CE EN 15151-1

Waga: 350 g

Parametry

Zastosowanie: wspinaczka, speleologia, prace na wysokości, arborystyka, ratownictwo

Materiał: stop lekki

Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

Zamknij